Wiadomości archiwalne

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Poszukiwanie Talentów

Organizator: Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

Final2013.JPG
Uczestnicy finału 2013.

Kochani Moi!
W dniach 13-14 czerwca 2013 r. odbył się na Wydziale Fizyki w Warszawie finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego ”Poszukiwanie Talentów”. W wyniku postępowania kwalifikacyjnego zostali wyłonieni laureaci Konkursu oraz osoby, których prace zasługują na szczególne wyróżnienie.
Anna KaczorowskaWarszawa, 18 czerwca 2013 r.


Miło mi poinformować, że główną nagrodą w VII edycji Konkursu Poszukiwanie Talentów jest wyjazd do Szwajcarii w dniach 12-17 lipca 2013 r. Lecimy samolotem z Warszawy do Zurychu. Kochani - jest o co walczyć! Celem edukacyjnym jest zwiedzenie elektrowni atomowej, która mieści się niedaleko Zurychu. Trzy tygodnie przed zwiedzaniem tego obiektu musimy podać listę osób oraz numery ich paszportów lub dowodów osobistych. Tak więc, przyjeżdżając do Warszawy, dobrze jest, tak na wszelki wypadek, mieć ze sobą numer paszportu.
Do zobaczenia w Warszawie.
Anna Kaczorowska
Warszawa, 26 maja 2013 r.


Zakończyliśmy pierwszą część VII Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Poszukiwanie Talentów. Wzięło w nim udział 320 osób.
Dzięki temu, że przewodnim tematem była energetyka i fizyka jądrowa, otrzymaliśmy bardzo wiele bardzo ciekawych plakatów, projektów znaczków pocztowych i rysunków związanych z tymi zagadnieniami. Dziękujemy.
Na znaczek i dyplom Złoty Kwant zasłużyło 311 osób. Aby otrzymać znaczek Złoty Kwant należało uzyskać przynajmniej 10 punktów, wykonując prace przynajmniej w trzech kategoriach, w tym obowiązkowo należało wykonać doświadczenie. Wyniki kwalifikacji:
File Not Found
File Not Found
File Not Found
File Not Found
i
File Not Found
File Not Found
File Not Found
File Not Found
. Pod koniec maja otrzymacie od nas znaczki i dyplomy przesłane pocztą.
Listy osób zakwalifikowanych do finału zamieszczone są poniżej.
W grupie gimnazjum zapraszamy 38 uczniów i 19 nauczycieli (57 osób).
W grupie szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy 28 uczniów i 16 nauczycieli (44 osoby). Takie liczby zaproszonych są podyktowane tym, że w tym roku w kilku wypadkach jeden nauczyciel przygotował więcej niż jednego finalistę. Zgodnie z regulaminem zobowiązaliśmy się do przyjęcia 25 uczniów wraz z opiekunami ze szkół gimnazjalnych i 25 uczniów i ich opiekunów ze szkół ponadgimnazjalnych. Zaproszenia zostaną rozesłane do szkół drogą elektroniczną lub poczta konwencjonalną. Finał w tym roku będzie 13 i 14 czerwca (czwartek i piątek).
Dziękujemy wszystkim nauczycielom. Szanowni Państwo! Bez Waszej pracy, zachęty i opieki nie byłoby tego Konkursu. Serdeczne dzięki!
Anna Kaczorowska
Warszawa, 3 maja 2013 r.

Komitet organizacyjny
  • dr Anna Kaczorowska, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski - przewodnicząca (anna.kaczorowska@fuw.edu.pl)
  • dr Krzysztof Karpierz, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski
  • dr Agnieszka Korgul, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski (korgul@fuw.edu.pl)
  • dr Piotr Nieżurawski, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski
  • mgr Maciej Jagielski, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski

Prosimy o używanie nadal adresu talenty.fuw.edu.pl, jeśli będziecie zamieszczać gdziekolwiek informacje o naszym Konkursie.


itete Organizator wt te
wh e Główny Partner te
white Partner whi te
whie te Sponsor whit te
whe te Sponsor whi te
w te Sponsor whi te
w te Sponsor whi te
FUW-logonewt.gif
logo_min-gosp.jpg
logo_poznajatom.png
logo-PZU-fundacja.png
logo_ZAK-Wydawnictwo.jpg
Welmedia_logo.jpg
logo_kwak.jpg